Sepet
Afrika Su Kuyusu
Afrika Su Kuyusu
01 Ocak 1970

Dünya Üzerinde Birçok insan Temiz suyun Şeffaf Rengini bile Bilmiyor, Çamurlu su tüketmekten Her Yıl Küçük, Büyük Binlerce din kardeşimiz hayata gözlerini yumuyor. İslamiYetim Derneği olarak sizlerin yardımlarını İhtiyacın En fazla bulunduğu Bölgelere 1. Elden Ulaştırıyor ve ulaşan Yardım Görüntülerini siz değerli bağışçılarımıza gönderiyoruz.

Su, Bir İnsan İçin en değerli yaşam kaynaklarından biridir, Kirli suyun içinde bulunan Kolera ve Tifo  Hastalıkları sebebiyle her yıl Çoğu 6 yaşından küçük olmak üzere binlerce cocuk Hayatını kaybediyor.

Abdest Alınması, Temizliğin Yapılması, Hatta Temel İhtiyaç Olarak Tüketilmesi gereken Temiz su, Afrika’nın birçok Bölgesinde Yaşam Mücadelesi veren Kardeşlerimize ulaşmıyor, Bu sebeple Bizler İslamı Yaşamanın en zor olduğu Bölgelerde dahi Sizler vasıtasıyla insanlara Umut Işığı oluyor ve Su kuyuları Açıyoruz…

 

Su Kuyuları Nerelerde Açılıyor?

 

İslamiYetim Derneği Olarak Afrikanın birçok bölgesinde (Kamerun,Uganda,Çad,Cibuti,Moritanya vb.) Aktif Bir Şekilde Su Kuyusu Faaliyetlerimizi sürdürüyoruz bunların dışında siyasi ve Politik Sıkıntı İçerisinde Olup Halkın Garip Düştüğü Yemen gibi iç savaş Ülkelerinde de su Tankerleri İle Temiz Su Dağıtımı Sağlıyoruz.

 

Su Kuyusunun Faydaları Nedir?

 

Temiz su bulamayan Mazlum kardeşlerimiz sadece gıda yönünden değil İslam’ın en önemli temel hususlarından biri olan temizlik ve taharet Konularında da büyük sıkıntı çekiyor, Su Bulamayan kardeşlerimiz hastalılardan kendilerini koruyamadıkları için hastalıklar çoğalıyor, ve Sizler vesilesiyle Açılan Su Kuyuları orada ki mazlumlara umut olup Hayatlarını devam ettirebilmelerini sağlıyor.

 

Su Kuyusu Maliyeti Nedir?

 

Her Bölgede Yapım Şekli Değiştiği Gibi Ücretlendirme Yani Maliyette Değişiklik Gösterebiliyor, Bu Durumlarda Göz Önünde Bulundurularak Yapılan İnceleme Ve Tespitler Sonucu Afrika’nın Birçok Bölgesinde Açılan Kuyularımızın Maliyeti 35.000 Türk Lirası Olarak Belirlenmiştir.

Bu Bağışı Dilerseniz Tümüyle Yapabilir Ve Kuyunun İsmini Siz Belirleye Bilirsiniz Dilerseniz De Hisseli Kuyulara Yani 47 Kişiden Alınan Hisselerle Oluşturulan Kuyuları 750 Tl Yardım Yaparak Bu Güzel Organizasyonun İçinde Buluna Bilirsiniz.

TRY
İLETİŞİM HATTI +90 541 730 8519