Paylaş:
Bağış Yapın

 İslamiyetim eğitim ve yardım derneği yeniden mazluma çare olmaya gidiyor...
 Suriye Briket Ev Projesi

ülkemizde ve afrika nın birçok bölgesinde sizlerin desteğiyle binlerce mazlum kardeşimize umut olduk. Şimdi ise zulmün ve katliamların arş-ı alayı titrettiği suriye den kaçan ve ülkemize sığınmaya çalışırken ara bölge de sıkışıp kalan ümmetin kızları, evlatları ve yetimleri burada sefalet içinde hayata tutunmaya çalışmakta. Kışın gelmesiyle de havalar bi hayli soğudu. Yağmurun da yağmasıyla bataklaşan zemin üzerinde ince ve korunaksız çadırlarda hayata tutunmaya çalışan kardeşlerimiz donma ve açlık tehlikesiyle karşı karşıya. Bizler de islamiyetim derneği ailesi olarak oradaki kardeşlerimize umut olmaya gidiyoruz. Rabbim cümlenizden razı olsun inşallah.

Briket evler nasıl yapılıyor?
 

Suriye ile türkiye arasında ülkemiz tarafından korunan tampon bölge de çamur zemin üzerinde kurulu  ince çadırları kaldırıyoruz. Bunların yerine asgari yaşam şartlarını sağlayacak şekilde yerden yüksek 50m²  beton zemin üzerine kurulacak olan 1+1 briket evler yapmaya başladık. Yetkili akadaşlarımız sürekli inşaat bölgesinde olup yaşanan gelişmeleri anbean bize bildirilen numaralardan, sosyal medya ve internet sitesi üzerinden sizlerle paylaşacaktır.


Nasıl Destek Olabilirim ?
İslamiyetim Derneği Web Sitemizde Bulunan Online Bağış Bölümünden Yardımlarınızı Bizlere Ulaştırabilir, 0 (216) 606 38 86 Numaralı Acil Yardım Hattımızdan Ya Da +90 (541) 730 85 19 Numaralı İletişim Hattımızdan Bizlere Ulaşabilir Ve Yardımlar İle İlgili Detaylı Bilgi Sahibi Olabilirsiniz.