Sepet
UGANDA YARDIM ORGANİZASYONU
UGANDA YARDIM ORGANİZASYONU
23 Mart 2020

İslamiyetim Derneği olarak mazlumların gün ışığı olma hedefiyle çöktüğümüz bu kutlu yolda şimdi ki durağımız Afrika/Uganda ülkesi oldu.

 

 

Ön çalışma ile belirlediğimiz ihtiyaçlı köylerde Siz değerli Hayırseverlerimizin katkılarıyla Mescid Çalışmasına başladık.
İbadethanesi olmayan dinini öğrenemeyen ve toplu ibadetleri yerine getirecek çatıya sahip olmayan kardeşlerimiz icin köy merkezlerine kullanışlı ve yeterli kapasiteye sahip Mescidlerimizi İnşa ettik.

 

 

Bunun yanında yine köy halkını ihya edebilmek ve ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla hane sayısınca erzak kolileri ve yoksul çocuk sayısınca kıyafet yardımlarınızı ulaştırdık.

 

 

Kara kıta afrika da imkansızlıklar içerisinde bir yaşam süren yavruların bizleri görünce yaşadıkları mutluluk görülmeye değerdi.

 

 

İslamiyetim Derneği olarak ulaştığımız her alanda İslami Eğitimlerin Daha verimli öğrenilebilmesi sebebiyle Medreseler ve mescidlerde Kuranı Kerim dağıtımında bulunduk.

 


.
Kıymetli İslamiyetim Derneği Ailesi Sizlerin katkılarıyla dünyanın dört bir yanında yaşam mücadelesinde olan kardeşlerimize el uzatmaya yaralarını sarmaya ve onlara umut olmaya devam ediyoruz...

TRY
İLETİŞİM HATTI +90 541 730 8519