Sepet
Senin de Bir Mescidin Olsun
Senin de Bir Mescidin Olsun
10 Mart 2023

“ALLAH’ın Mescitlerini Ancak Allaha Ve Ahiret Gününe İman Edenler İnşa Ederler.” (Tevbe-18) Ayeti Kerimesinden Yola Cıkarak İslamiyetim Derneği Olarak Ülkemizde Ve Afrika Ülkelerinde Sürdürdüğümüz Bu Çalışmamızda İslam Dinini Hakkıyla Öğrenme İmkanına Sahip Olmayan Hatta İbadethaneleri Bile Bulunmayan Köylere Mescitler Ve Medreseler Yaptırıyoruz.

Günümüzde Afrika’da Yetişen Müslüman Gençliğin En Büyük Sorunlarından Biri Olan Dini Eğitimi Alacak Bir Yer Olmaması, İbadethanelerin Az Sayıda Ve Yetersiz Olması Yetişen Neslin Farklı Görüşlere Yönelmesine Ve Cehalet İçinde Yetişmesine Yol Açıyor, Bu Sebeple Gelişemiyor Ve Devamlı Kafir Çizmesi Altında Sömürge Olarak Yaşıyorlar.

Bizlerde Siz Yardım Severler İle Birlikte Mazlumlara Umut Olmak İçin Çıktığımız Bu Ulvi Yolda İmkansızlıklar İle Mücadele Eden Bu Kardeşlerimizin İlim Tahsillerini Sağlayabilmeleri, Namaz Vakitlerinde En Güzel Şekilde İbadetlerini Yerine Getirebilmeleri İçin Medrese Ve Mescitler Açıyoruz.


 Nerelerde Medrese ve Mescit Açıyoruz?


İslamiYetim Derneği Olarak Afrika’nın Birçok Ülkesinde (Kamerun,Uganda,Çad gb.) devamlı Aktif Yardım Çalışmaları Düzenlediğimiz gibi İhtiyaçlar dahilinde Tüm Kalbimizle Yardımlarınızı Mazlum Müslüman Kardeşlerimize Ulaştırma Gayretindeyiz. Medrese ve Mescit Yardımları Afrika’nın birçok bölgesinde İlim Tahsil etmek isteyip İmkanı olmayan yahut dini vecibelerini öğrenip yerine getirmek isteyen lakin etrafında buna uygun yer bulunmayan Halkın Bulunduğu bölgelere yaptırılır.


Mescit ve Medrese Maliyeti Ne Kadar?


Bulunduğu Bölgeye ve Döviz Kurlarındaki artışa Göre maliyet değişmekte, 75 m2 Medrese-Mescit Maliyeti 100.000TL olup Bağışçıya Yapım süreci boyunca devamlı bilgilendirme yapılmaktadır. Bu bağışı tümüyle yapmak Zorunlu Olmadığı gibi 500TL Karşılığında Yapımı devam eden mescitlerimizde Hisse Sahibi de olabilirsiniz.

 

Bilgilendirme Nasıl Yapılıyor?

 

HayırSeverlerimizin Yardımı Bizlere Ulaştığı andan itibaren bilgilendirme iletileri Whatsapp üzerinden yapılmaya başlanıyor ve Mescit inşası bitirilip açılışı yapılana dek sizlere bilgilendirme iletileri görsel ve yazılı medya olarak gönderiliyor.


Nasıl Bağış Yapabilirim?


Bağışlarınızı İstanbul’da Bulunan Merkezimizden direkt olarak Yapabilir, web Sitemiz Üzerinden Online Bağışta bulunabilir yada Banka hesap bilgilerimiz üzerinden Yardım Ulaştırabilirsiniz. Yer Yüzünde Miras Olarak Bırakabileceğiniz En Değerli Hazine içerisinde Kuran Nuru Hafızların Yetişeceği Bir Medresedir…

TRY
Afrika Mescit Hissesi
116,141TRY
%36
320,000TRY
TRY
Afrika Mescit Tam
TRY
İLETİŞİM HATTI +90 541 730 8519